GYEPLABDA

Lehetőségem nyílt egy gyeplabda játékra eljutni a jelenleg zajló nemzetközi sportjátékok keretein belül. Az angyalföldi sportcentrum közelében azután hemzsegtek a rendőrök és nagyon szigorú biztonsági ellenőrzés után lehetett csak bejutni. USA –Hollandia női mérkőzés volt igazán különleges látvány. Érdekes, hogy itthon szinte ismeretlen ez a játék. Hoki és futball keveréke olimpiai sportág. A szabadtéri gyeplabda játékideje kétszer 35 perc, 5 perc szünettel. Izgalom és látvány van bőven. Aki végignézi, nem marad élmény nélkül. Számomra különösen érdekes volt a kapusok felszereltsége és az, hogy büntető esetén akár öten is beállhatnak a kapuba. A mérkőzést végül is a hollandok nyerték 3:1 re.

Kép és szöveg: Bárdos Tamás